„Parteneriatul civil” o iniţiativă legislativă periculoasă pentru România

ACTIONEAZA!

În România, în conformitate cu Constitutia, cu Codul Civil si cu Conventia Europeana a Drepturilor Omului, familia se întemeiaza pe casatoria intre un barbat si o femeie si pe dreptul si obligatia acestora de a-si creste copiii.

Parlamentul de la Bucuresti dezbate initiativa legislativa de instituire a “parteneriatului civil” accesibil oricaror cupluri, heterosexuale sau homosexuale, “fara discriminare”.

Drepturile conferite prin aceste “parteneriate” sunt copiate INTEGRAL din Codul Civil, capitolul “Casatoria” – mai putin, deocamdata!, dreptul la filiatie (adoptie de copii/reproducere asistata). Ceea ce inseamna ca legea este “fabricata” special pentru homosexuali: cuplurile heterosexuale nu au, practic, motive sa intre intr-un “parteneriat”, ele având la dispozitie casatoria.

CITEŞTE LEGEA PRIVIND PARTENERIATUL CIVIL

CONTACTEAZA-TI REPREZENTANTII DIN PARLAMENT SI SPUNE-LE SA PROTEJEZE FAMILIA SI COPILUL!

Contacteaza deputatii si senatorul din circumscriptia ta! Suna-i si stabileste o audienta! Este momentul decisiv, cand trebuie sa folosim acest instrument democratic pentru salvarea familiei românesti. Implica-te! Stai de vorba cu alesii tai ca sa te convingi daca respecta si pretuiesc familia, sau slujesc grupurile de presiune homosexuale.

Suceava – Deputatii, senatorii in functie

Gheorghe Flutur

PDL, Senator, Suceava

Contact: PDL Senat, Calea 13 Septembrie, nr. 1-3, sector 5, Bucuresti, Telefon: +4/021 313 82 36, Fax: +4/021 310 02 50
0720.727.658
gheorghe.flutur@gmail.com

Ovidiu-Liviu Dontu

PSD, Senator, Suceava

Contact: Calea 13 Septembrie, nr. 1-3, sector 5, Bucuresti tel: 021-312.03.78 fax: 021-312.37.36
0742-108.100
ovidiu.dontu@prefecturasuceava.ro

Neculai Bereanu

PSD, Senator, Suceava

Contact: Calea 13 Septembrie, nr. 1-3, sector 5, Bucuresti; tel: 021-312.03.78; fax: 021-312.37.36
0723-570.486
neculaibereanu@yahoo.com

Vasilica-Steliana Miron

Partidul Poporului, Senator, Suceava

Contact:

Stefan-Alexandru Baisanu

Deputat, PNL, Suceava

Contact: 0732 777 001
stefan.baisanu@cdep.ro, baisanu@yahoo.com

Ovidiu-Cristian Iane

Deputat, PSD, Suceava

Contact: 0722237888
ovidiu.iane@cdep.ro, ovidiu.iane@gmail.com

Iulian-Radu Surugiu

Deputat, PNL, Suceava

Contact: 0740 313 872; 0747 884 160; 0733 004 550
radu.surugiu@cdep.ro, radu.surugiu@gmail.com

Ioan Stan

Deputat, PSD, Suceava

Contact: Str. Maior Ioan, F?lticeni, Suceava Tel. 0230/545.202; 0722399217
ioan.stan@cdep.ro, falticenipsd@yahoo.com

Ioan Balan

Deputat, PDL, Suceava

Contact: 0744309411, 0744.666.697
ioan.balan@cdep.ro, ioan@balan.ro, nalba.srl@gmail.com

Gavril Mirza

Deputat, PSD, Suceava

Contact: Suceava, Str.Stefan cel Mare, Nr.36 Telefon: 0230/210 387; 0744660350
gavril_mirza@senat.ro, gales_lucian@yahoo.com

Eugen Bejinariu

Deputat, PSD, Suceava

Contact: str. Bogdan Voda, nr. 12, Radauti, jud. Suceava; tel. mobil: 0724.344.344.
eugen.bejinariu@cdep.ro, eugen@bejinariu.ro

Dumitru Pardau

Deputat, PNL, Suceava

Contact: str. Mihai Eminescu, nr. 56, Vatra Dornei, jud. Suceava; tel./fax: 0230/372.759; tel. mobil: 0726.200.626;
dumitru.pardau@gmail.com, dumitru.pardau@cdep.ro

Constantin Galan

Deputat, PNL, Suceava

Contact: 0730 088 888
loredana92radauti@yahoo.com, constantin.galan@cdep.ro

Cezar Cioata

Deputat, Partidul Poporului, Suceava

Contact:
cezar.cioata@cdep.ro, cezar_cioata@yahoo.com, 0740717452

Eugen Constantin Uricec

Deputat, PSD, Suceava

Contact: str. Stefan cel Mare, nr. 36, Suceava, jud. Suceava; sediul Primariei, com. Scheia, jud. Suceava; tel.: 0230/520.027; tel. mobil: 0728.889.996.
eugen.uricec@cdep.ro, ecu777@yahoo.com

Sanda-Maria Ardeleanu

Deputat, PDL, Suceava

Contact: str. Stefan cel Mare, nr. 36, Suceava, jud. Suceava; tel. mobil: 0733.558.205, 0745.622.172
sanda.ardeleanu@cdep.ro, sanda_ard@yahoo.com

Ghervazen Longher

Deputat, Minoritati, Suceava

Contact: str. Ion Voda Viteazul, nr. 5, Suceava, jud. Suceava; tel.: 0230/520.355; tel. mobil: 0722.151.040.
ghervazen.longher@cdep.ro

Acest articol a fost publicat în Evenimente. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s